Krakow

V sobotu, dne 9. 12. se někteří žáci naší školy i s rodiči zúčastnili poznávacího zájezdu do Krakowa. Díky komentované prohlídce města se tak seznámili s radniční věží, hradem Wawel a bazilikou, v níž jsou pohřbeny významné osobnosti polské historie, prošli se Královskou cestou, viděli chrám Panny Marie s největším oltářem na světě. Navštívili slavnou tržnici Sukiennici a zašli se podívat do krakovského podzemí s archeologickými exponáty. Ti největší nadšenci se v době osobního volna podívali do židovské čtvrti na Starou synagogu a celkově do prostoru tichých židovských uliček. Celý zájezd se nesl v duchu vánoční nálady a po skvěle stráveném dni se všichni po příjezdu ve večerních hodinách odebrali do svých domovů k zaslouženému odpočinku.