Živá knihovna (8. a 9. třídy)

Měli jste někdy možnost přečíst si nějakou „živou knihu“? To našim žákům z 8. a 9. tříd se tato příležitost naskytla téměř na celý jeden květnový den. Organizace Arpok si pro ně připravila projekt Živá knihovna, ve kterém se žáci měli možnost setkat se „živými knihami“ a přečíst, respektive poslechnout si jejich životní příběh a následně pak i s knihami diskutovat o daném problému. Ačkoli témata a osudy „živých knih“ byla různá (od práce dobrovolníka v utečeneckém táboře, přes milovníka piva, který přestal den ze dne pít alkohol, či dívku s anorexií až po blogerku), tak všechny „živé knihy“ měly něco společného – dokázaly překonat nástrahy života a mnohdy i sama sebe, dokázaly čelit nepochopení a předsudkům okolí a jít si za svým snem ….