Minecraft Cup

Od poloviny března se na naší škole pilně stavělo v Minecraftu. V tu dobu byl zahájen 1. ročník soutěže Minecraft Cup. Úkolem dvoučlenných družstev bylo postavit co nejpřesnější a nejzajímavější kopii jednoho ze sedmi starořeckých divů světa. Než se začalo stavět bylo nutné nejprve vytvořit si plány podle kterých potom stavba probíhala. Na závěr týmy tvořily i video ve kterém svůj svět představovaly. Vše musely stihnout do 5. května, kdy byla uzávěrka soutěže.
V pondělí 14. května 2018 byly zveřejněn seznam účastníků celostátního finále, které se uskuteční v pátek 1. června přímo v pražské pobočce Microsoftu. Mezi 17 týmy z celé ČR jsou i dva týmy z naší školy. Tým z 9.A ve složení Eva Wichová a Nicole Sedláčková a tým 5.B ve složení Kateřina Kubová a Alžběta Dvořáková.
Držíme jim tedy palce a věříme v úspěch v celostátním finále.