Minecraft Cup

V pátek 1. 6. 2018 se v Praze v budově Microsoftu konalo celostátní finále Minecraft Cupu. Z naší školy se do finále kvalifikovaly dva týmy. Tým z 9. ročníku ve složení Eva W. a Nicole S. a s nimi tým 5. ročníku ve složení Kateřina K. a Alžběta D.
Finále trvalo 2 hodiny. Během něj měly týmy postavit co nejpřesnější model některé dominanty z jejich kraje. Naše týmy si zvolily Svatý Kopeček a Sloup Nejsvětější trojice.
Než porota vyhodnotila práce všech týmů, měli žáci možnost prohlédnout si budovu Microsoftu včetně relaxační zóny na střeše, nahrávacího studia nebo sportovního patra. Pro všechny to byl velký zážitek.
Nakonec přišlo slavnostní vyhlášení. Naše týmy se umístily kousek od stupňů vítězů a jsou velkým příslibem do dalších let.
Minecraft je původně počítačová hra, která se poslední dobou stále více používá jako výukový program. Umožňuje výuku mnoha předmětů (např. matematiky, dějepisu, zeměpisu či chemie).