Žákovský parlament

Jednou z mnoha dalších chloub naší školy je i fungující žákovský parlament (později už ŽP). Letos oslavil 10. výročí od vstoupení do celorepublikového projektu „škola pro demokracii“, který má pod sebou CEDU*. Do ŽP momentálně dochází 20 žáků od 5. do 9. tříd a pravidelně se schází ve vlastní klubovně každé úterý v čase 14:00 – 15:30. Většinou se zabývají plánováním akcí pro své spolužáky, ale také už se zasloužili o umístění zrcadel na záchody, o klidové zóny, nebo se starají o komunikaci mezi vedením a žáky školy.

*Centrum Demokratického učení – organizace podporující rozvoj studentů prostřednictvím zakládaní žákovských parlamentů.

Volby do ŽP na další školní rok probíhají vždy v červnu předešlého roku. Ten nový rok se začíná vždy adapťákem, což jsou snad nejoblíbenější 3 dny v roce, kdy se nová parta seznamuje a začíná tvořit budoucí plán. (fotky)

Příklady akcí:

• MKV – Projektový den (fotky)
  • Halloween (pro 1.-3. třídy) (fotky)
  • Valentýn – posílání přáníček spolužákům

– Rostislav Hruška
– Ondřej Matějíček
– Aneta Fantulová
– Gabriela Sekaninová (místopředsedkyně)
– Magdaléna Zavadilová (předsedkyně)
Zodpovídající učitelé:
Mgr. Lenka Waclawiková
Mgr. Lenka Dimmrothová
Z vedení školy:
Zástupce ředitele – Gerd Dimmroth

Vaše dotazy zasílejte na e-mailovou adresu: parlament@zsnedvedova.cz

Společné akce ŽP

Přespání ve škole

23.11. až 24.11. se konalo mezi členy parlamentu přespání ve škole. Prvně jsme začali plánovali akce. Když jsme doplánovali akce, tak si většina pochutnala na večeři. Poté jsme se vrhli na různé aktivity. Po aktivitách jsme byli všichni unavení a rozhodli jsme se pořádně vyspat.

Zápisy ze zasedání

Zde se budou nacházet zápisy ze zasedání, které vždy po měsíci obmněním. Můžete si přečíst, co se v ŽP událo nebo co se připravuje.

Vytvořili členové žákovského parlamentu