Žákovský parlament

Jednou z mnoha dalších chloub naší školy je i fungující žákovský parlament (později už ŽP). Letos oslavil 10. výročí od vstoupení do celorepublikového projektu „škola pro demokracii“, který má pod sebou CEDU*. Do ŽP momentálně dochází 20 žáků od 5. do 9. tříd a pravidelně se schází ve vlastní klubovně každé úterý v čase 14:00 – 15:30. Většinou se zabývají plánováním akcí pro své spolužáky, ale také už se zasloužili o umístění zrcadel na záchody, o klidové zóny, nebo se starají o komunikaci mezi vedením a žáky školy.

*Centrum Demokratického učení – organizace podporující rozvoj studentů prostřednictvím zakládaní žákovských parlamentů.

Volby do ŽP na další školní rok probíhají vždy v červnu předešlého roku. Ten nový rok se začíná vždy adapťákem, což jsou snad nejoblíbenější 3 dny v roce, kdy se nová parta seznamuje a začíná tvořit budoucí plán. (fotky)

Příklady akcí:

Mgr. Lenka Dimmrothová

Z vedení školy:

Zástupce ředitele – Gerd Dimmroth

Vaše dotazy zasílejte na e-mailovou adresu: parlament@zsnedvedova.cz

Zápis z akcí

Návštěva ze Šumperka

Dneska nás navštívili přátelé ze Šumperka. Plánovali jsme spolu akce a ukázali jsme jim školu. Zažili jsme spolu hodně zábavy a hodně jsme se toho naučili.

Halloween

Dne 1.11. 2019 se konala akce Halloween pro 1.-5. třídy. V tělocvičně proběhlo 6 stanovišť, které třídy postupně navštěvovali po skupinkách. Byly tam stanoviště např. hledání věcí ve slizu, prolízání pavučinou, opičí dráha, malování po slepu a hokej s koštětem

Zápisy ze zasedání

Zde se budou nacházet zápisy ze zasedání, které vždy po měsíci obměním. Můžete si přečíst, co se v ŽP událo nebo co se připravuje.

Zápis ze zasedání 21.1.

Na dnešním zasedání jsme přemýšleli jak bychom přivítali naše kamarády ze Šumperka a jak bychom zainvestovali peníze, které jsme shromáždili na adaptačním kurzu.

Zápis ze zasedání 11.2.

Dneska jsme přemýšleli, jak bychom se mohli na DOD (den otevřených dveří) prezentovat a na konec jsme odměnili hvězdičkami nejaktivnější parlamenťáky.

Zápis ze zasedání 18.2.

Na dnešním zasedání jsme řešili  zdobení perníčků, které úzce souvisí s DOD. Dále jsme se vrhli na doplnění kroniky.

Zápis ze zasedání 9.6.

Dnešní zasedání se z důvodu omezeného chodu školy probíhalo on-line. Členové se sešli pomocí videohovoru v aplikaci Messenger. Tématem „zasedání“ bylo plánování budoucího chodu parlamentu v příštím školním roce. Řešila se témata typu Adaptační kurz (pravděpodobně s rouškami), a ustanovili jsme současný počet členů a snažili jsme se zjistit, zda nebyl nějaký člen z důvodu epidemie koronaviru indisponován. Na konci zasedání přišlo také na menší dávku humoru a přiměřené zábavy. Naneštěstí bylo zasedání ukončeno náhlou bouří, která většině členům přerušila spojení přes aplikaci Messenger.

Vytvořili členové žákovského parlamentu