Žákovský parlament

Žákovský parlament (dále jen ŽP) je voleným orgánem žáků. Volba dvou zástupců třídy do ŽP probíhá na začátku školního roku. Své zástupce si vybírají žáci 5. – 9. tříd. Zástupci třídy jsou voleni na dva školní roky. ŽP vede koordinátor . Zasedání  probíhá každé úterý od 14h v klubovně ŽP. Zástupce třídy přichází na zasedání s podněty třídy, kterou zastupuje a informuje během třídnických hodin spolužáky o projednávaných problémech a akcích.

Zástupci mohou po dohodě přijít s podněty za vedením školy. Z jednání je pořizován zápis, který je vystaven na dohodnutém místě.

Mezi hlavní náplň práce školního parlamentu patří:

• organizování akcí pro ostatní žáky
  • řešení problémů ve škole a zlepšování klimatu i prostředí školy
  • svou činnost prezentuje ve školním rozhlase, TH a na nástěnkách …Náš parlament pracuje již pátým rokem a za tuto dobu proběhlo spoustu vydařených akcí, které se v průběhu let opakují. Zapojujeme se i do charitativních akcí – každoročně pomáháme FN Olomouc a v roce 2015-2016 jsme se poprvé zúčastnili akce „Sněhuláci pro Afriku“.

Vaše dotazy zasílejte na e-mailovou adresu: parlament@zsnedvedova.cz

Školní rok 2016-2017

Na konci předchozího roku proběhly volby do ŽP ve všech třídách druhého stupně a třídách pátých, čímž se kolektiv ŽP do velké míry obměnil. Níže můžete najít seznam nových zástupců ŽP.

• Ivana Kaplová – 9.A
  • Veronika Šperlíková – 5.B
  • Bára Doležalová – 5.B

Adaptační kurz ŽP 2016-2017

Adaptační kurz neboli „Adapťák“ je každoročně první společnou akcí parlamentu a teprve po ní začínají normální schůzky.Letos probíhal adaptační kurz v termínu 19. až 21. září. Letošní parlamenťáci se adaptovali ve skautské chatě Severní hvězda, nacházejicí se v části Hrubé Vody jménem Smilov. Jelikož se tu konal adaptační kurz již potřetí, někteří to tu již znali a mohli chatu a okolí představit novým členům.

S adaptací, která probíhala celou dobu, nám pomáhal Odraz*, což je skupina kamarádů pořádající různé programy pro školy, ale třeba i pro menší či větší skupiny.

Odraz si pro náz připravil spoustu zabávných, zajímavých i originálních aktivit, které byly zaměřené hlavně na spolupráci a teambuilding, protože právě tyto věci se musí každý parlamenťák naučit a respektovat je. Mohu vám uvést například Letní biatlon, Betgames a také jsme připravily malé překvapení pro paní koordinátorku, s čímž nám Odraz pomohl. Ale poněvadž jsme také skupina, která má zpříjemňovat učení a pobyt ve škole ostatním žákům, po zábavě musela přijít také práce. Mezi hlavní úkoly ŽP na adaptačním kurzu bylo rozdělění rolí, naplánování přibližného kalendáře a rozdělění schůzek s vedením školy a vedení zasedání.

V těchto pár řádcích jsem vám stručně popsal, co se dělo na adapťáku ŽP. Mohu snad jen dodat, že všichni si jej náležitě užili i když každý z toho měl jiné pocity, někomu se líbily hry, někdo vyváděl ve volnu a někdo jen tiše seděl a poslouchal, co by se mohl přiučit.

* http://www.odraz.cz/

Společné akce ŽP

Fotbalový turnaj pro 1. stupeň

Dne 31.5. se konal fotbalový turnaj pro děti 1. až 5. tříd.

Turnaj probíhal po celý den, hrálo se na obou venkovních hřištích.

Turnaj se všem líbil a také ocenili nápojový stánek, pomocí kterého mohli sportovci dodržovat pitný režim.

Výsledky:

1. až 3. třídy hrály vyřazovací hru, 4. a 5. třídy ale hrály všichni se všemi.

Výsledky zápasu 1. až 3.tř. – 1.kolo

Koťata 1.A vs FC ŘÍZEK 1.B, skóre 0:1

FC BALÓN1.B vs Lvíčata 1.C, skóre 1:2

Skokani 1.C vs Kubíci 2.A, skóre 5:1

Bobři 2.A vs Leopardi 2.B, skóre 0:9

Ukecané blechy 3.B vs Barcelona, skóre 9:0

FC MIK 3.C vs Popeláři z koňtasu 3.A, skóre 1:4

Buldozeři3.B vs Super holky 3.C, skóre 5:1

2.kolo

Ukecané blechy 3.B vs Leopardi 2.B, skóre 5:0

FC ŘÍZEK vs Lvíčata, skóre 4:0

Popeláři z konťasu 3.A vs Buldozeři 3.B, skóre 4:0

3.kolo

Ukecané blechy 3.B vs Popeláři z konťasu 3.A, skóre 1:3

FC ŘÍZEK 1.B vs Skokani 1.C, skóre 2:0

Rozhodnuto dle gólů ve 3. kole, vítězem se tedy stává tým Popeláři z Konťasu. (3.A)

Na druhém místě se umístil tým FC ŘÍZEK (1.B), a ke třetímu místu můžemem gratulovat týmu Ukecané blechy (3.B)

Výsledky zápasů 4. a 5. tříd

FC Wejři 4.A Bílí tygři 4.A Chelsea 4.B FC Barcelona 4.B Černí štíři 5.A Mine-

craftCZ

Dark Devils 5.B Kurátoři 5.B
FC Wejři 4.A  – 3:0 0:1 0:1 1:1 3:0 1:1 2:0
Bílí tygři 4.A 0:3  – 0:1 0:7 0:5 2:5 0:8 0:5
Chelsea 4.B 1:0 1:0  – 2:1 0:5 1:0 1:2 3:2
FC Barcelona 4.B 1:0 7:0 1:2  – 0:2 2:1 2:0 2:2
Černí štíři 5.A 1:1 5:0 5:0 2:0  – 2:0 1:0 1:1
MinecraftCZ 5.A 0:3 5:2 0:1 1:2 0:2  – 0:2 0:6
Dark Devils 5.B 1:1 8:0 2:1 0:2 0:1 2:0  – 0:1
Kurátoři 5.B 0:2 5:0 2:3 2:2 1:1 6:0 1:0  –

Výhra se počítala na body, výhra = 2 body, remíza = 1 bod

Sečtením bodů byl ustanoven vítěz, tým Černí štíři (5.A), na druhém místě byl tým Chelsea (4.B) a třetí místo obsadil tým FC Barcelona (4.B)

Zápisy ze zasedání

Zde se budou nacházet zápisy ze zasedání, které vždy po měsíci obmněním. Můžete si přečíst, co se v ŽP událo nebo co se připravuje.

Zápis ze zasedání žákovského parlamentu k termínu 23.5

Dnes jsme v žákovském parlamentu dokončovali přípravy na nadcházející akci parlamentu MKV, které je letos bráno jako fotbalový turnaj. Nejdříve jsme se shodli na průběhu turnaje a našich úkolech. Poté jsme do připravili harmonogram, seznam všech týmů a ke konci jsme ještě stihli uklidit výstavku velikonočních výrobků.

Vytvořili členové  žákovského parlamentu Jakub Raisinger a Ondřej Obrtlík