Žákovský parlament

Žákovský parlament (dále jen ŽP) je voleným orgánem žáků. Volba dvou zástupců třídy do ŽP probíhá na začátku školního roku. Své zástupce si vybírají žáci 5. – 9. tříd. Zástupci třídy jsou voleni na dva školní roky. ŽP vede koordinátor . Zasedání  probíhá každé úterý od 14 hodin v klubovně ŽP. Zástupce třídy přichází na zasedání s podněty třídy, kterou zastupuje a informuje během třídnických hodin spolužáky o projednávaných problémech a akcích.

Zástupci mohou po dohodě přijít s podněty za vedením školy. Z jednání je pořizován zápis, který je vystaven na dohodnutém místě.

Mezi hlavní náplň práce školního parlamentu patří:

• organizování akcí pro ostatní žáky
  • řešení problémů ve škole a zlepšování klimatu i prostředí školy
  • svou činnost prezentuje ve školním rozhlase, TH a na nástěnkách …Náš parlament pracuje již pátým rokem a za tuto dobu proběhlo spoustu vydařených akcí, které se v průběhu let opakují. Zapojujeme se i do charitativních akcí – každoročně pomáháme FN Olomouc a v roce 2015-2016 jsme se poprvé zúčastnili akce „Sněhuláci pro Afriku“.

Vaše dotazy zasílejte na e-mailovou adresu: parlament@zsnedvedova.cz

52728589052228cbca400800

• Anna Benešová – 5.A
  • Veronika Benešová – 5.A

Společné akce ŽP

Halloween k termínu 3.11.

V tento den proběhla první letošní akce ŽP, a to Halloween pro 1. až 5. třídy.

Členové ŽP si pro žáky v tělocvičně připravily různé aktivity, které měly děti něco naučit, trochu je postrašit a také protáhnout od sezení v lavicích.

Mezi aktivity patřily např. Kouzelný kotlík (hrnec se želatinou, do které měly děti sáhnout), Průlez pavučinou nebo otázky s písmenky týkající se Halloweenu.

Děti i členové ŽP si den náramně užili a také si určitě něco odnesli.

Zápisy ze zasedání

Zde se budou nacházet zápisy ze zasedání, které vždy po měsíci obmněním. Můžete si přečíst, co se v ŽP událo nebo co se připravuje.

Zápis ze zasedání k termínu 14.11.

Dnes jsme na zasedání Žákovského parlamentu řešily plánování vánoční akce již v předstihu. Naše hlavní návrhy jsou: hledání dárků, pečení perníčků, výzdoba prostor školy a Vánoční dílny.

Tyto akce budou směřovány na oba stupně naší školy, a pravděpodobně proběhnou v druhém prosincovém týdnu.

Vytvořil člen žákovského parlamentu Jakub Raisinger