Projekt 72 hodin

Naše škola se opět zapojila do celorepublikového projektu 72 hodin, kterou organizuje Česká rada dětí a mládeže. Naši skupinu jsme nazvali Pracanti z Nedvědky a náš projekt jsme si tentokrát pojmenovali – Zkrášlíme si okolí školy. A o to jsme se s II. stupněm ve čtvrtek 13. 10. snažili.
Třída 8. A se svou paní učitelkou zazimovala zahradní jezírko, plela a zazimovala okrasné záhony. Chlapci z 9. A přesívali hlínu z kompostu a přesazovali pod vedením třídní učitelky kosatce. Děvčata hrabala a zametala listí. Ostatní třídy z II. stupně se vrhly v pracovním převlečení a s rukavicemi na úklid okolí školy. Žáci nasbírali několik pytlů plastového odpadu, nedopalků, prázdných lahví atd. A hned bylo kolem školy radostněji.:-)
V pátek 14.10. se do projektu s nadšením zapojily i děti z I. st., kterým se pohyb na čerstvém vzduchu , spojený s užitečnou prací na školním pozemku, také moc líbil.
Akce to byla zdařilá. V pátek dokonce i chvíli dětem svítilo sluníčko. Dětem z II. st. alespoň nepršelo a společně jsme zvládli to, co jsme si naplánovali. Děkuji všem za aktivní přístup a zapojení do projektu a příští rok se budu těšit opět na shledanou.