Vídeň

V sobotu, dne 26. 11. 2016 se žáci 1. i 2. stupně společně s rodiči a pod vedením p. uč. Simony Stejskalové a p. uč. Táni Kaštilové zúčastnili kulturně – poznávacího zájezdu do předvánoční Vídně.
Na programu byla v dopoledních hodinách návštěva zámku Schönbrunn s jeho obrovským parkem, monumentálními kašnami v jeho zahradách i vánočními trhy.
Poté následoval přesun do centra Vídně s prohlídkou nejznámějších vídeňských památek jako jsou Katedrála sv. Štěpána, Hofburg, kostel Karlskirche, náměstí Marie Terezie, Burgtheater, Státní opera, budova Parlamentu, Nová radnice, luxusní nákupní ulice Am Graben a Kärtnerstrasse pod vedením zkušeného průvodce.
Vánoční atmosféru mohli všichni vychutnat na mnoha vídeňských adventních trzích. Mezi největší patří Christkindlmarkt na Radničním náměstí , který nabízí více než 140 stánků s vánočním zbožím a dílnami pro výrobu speciálních dárků. Adventní atmosféru dokreslovalo zpívání koled a vánočních písní ve vídeňské radnici, kterého se zúčastnili sbory z evropských zemí i z USA.
Děti i rodiče si z výletu odvezli spoustu zajímavých informací, ale i plno zážitků a drobných suvenýrů.