„Bücherwurm“

V úterý, dne 26.3. 2019 reprezentovaly  Maruška  z deváté třídy  a Natálka  ze sedmé třídy naši školu  ve finále soutěže „Bücherwurm“, což je předčítání v německém jazyce pro žáky základních a středních škol.  Finále se konalo ve Vlastivědném muzeu,  v sále Václava III.  Letos byla účast obzvlášť  hojná a konkurence obrovská. Soutěže se zúčastnilo  celkem na 100 žáků a studentů  ze 33 základních škol, gymnázií  a odborných  středních  škol nejen z Olomouce, ale i jiných  měst okresu Olomouc. Soutěž byla rozdělena  do šesti kategorií. Maruška   reprezentovala 1. kategorii – základní školy, ve které se umístila na  krásném 4. místě.  Natálka  zastupovala 5. kategorii – žáky, kteří pobývali delší dobu v německy mluvících zemích. V této kategorii získala skvělé 3. místo. Obě dívky  byly za své výkony patřičně odměněny  a  odnesly  si spoustu nových poznatků a nezapomenutelných zážitků.