Voda je základ (8. A,B)

Voda je základ života. Všichni to víme, aaaale občas je dobré si to říci nahlas nebo si to nějak připomenout. My jsme zvolili exkurzi do čističky odpadních vod v Olomouci. Byla to zajímavá zkušenost … brrrr … to jsme netušili, co všechno nám řeka Morava přináší, co vše do ní házíme, co vše plave …

Měli jsme možnost prohlédnout si, jak probíhá celý proces čištění a ověřit si, jaká je to práce, než se z vody stane „čistá“ voda a může se pustit zpět do řeky.

Jedno je jisté, jestli chceme něco změnit, můžeme začít u sebe … a tak jsme i začali … vzali jsme si pracovní rukavice a velké odpadové vaky a vydali jsme se proti proudu řeky alespoň malinko pomoci s čištěním. Dobře víme, že je to „jen kapka v moři“. Aaaaale alespoň jsme začali. Aaaaa co uděláte vy? Přidáte se k nám?

Těšíme se na další společnou akci.