Jak využít odpad (II. stupeň)

Týmy žáků 7.B a 8.B nám v rámci svého miniprojektu (jehož jsou součástí ve spolupráci s Arpokem) nabídli malé tvořivé dílničky.

„Sami, sami, sami …. nejsme v tom sami“. Jsme si donesli materiál, vybrali svůj finální cíl a zhotovovali výrobek. Sami a současně společně Chyběl-li ti vršek, určitě se našel někdo, kdo ti jej věnoval, jestliže ti nedržela přilepená petláhev, najednou se přidaly ruce spolužáka, který ti pomohl s tavnou pistolí, …. To vše s využitím materiálu, kterého máme kolem sebe spoustu – odpadu. A to byl úkol, který nás úžasně bavil. Nápady si můžete prohlédnout na fotografiích.

Uvědomili jsme si, že i to co vyhazujeme běžně jako odpad, když se správně zpracuje, může ještě chvíli sloužit úúúúúplně jinak. Třeba jako stolní hra, šperk či ozdoba, dekorace, stojánek, a tak podobně.

Těšíme se na další podobné akce, ve kterých se fantazii meze nekladou, a ještě se něco naučíme jinak