Adaptační soustředění třídy (6.C)

Začátek měsíce září je vždy velmi náročný, a to jak z pohledu pedagogů, tak z pohledu žáků. Pro žáky šestých tříd je to navíc okořeněno přechodem na druhý stupeň. Abychom toto období trochu vylepšili a nastartovali společně své působení v 6.C, rozhodli jsme se podniknout třídenní adaptační soustředění v přírodě. Zabydleli jsme se v turistické základně v Ochozu u Konice. Že jsme celé ty dny proleželi v posteli?? Ani náhodou! Naopak, čekal nás pestrý a nabitý program, který se skládal z her a aktivit pro seznámení, spolupráci a k získání důvěry mezi členy třídy. Hned na úvod nás čekala překážka v podobě pěší túry z nádraží v Konici na základnu. Batohy byly sice těžké, ale všichni jsme to nakonec zvládli! Každodenní procházka k místní Kyselce byla vždy odměnou za skvělou spolupráci při aktivitách. Žáci ukázali, že vaření jim není cizí a společně s paní učitelkou Lenkou vždy připravili výborné pokrmy. Pan učitel naopak zvládl rozdělat oheň, což s ohledem na vlhké dříví z nedávných dešťů nebylo tak snadné. Jako památku na tyto dny si žáci kromě vzpomínek přivezli i společnou „vlajku“, na kterou napsali po domluvě pravidla třídy, která poté stvrdili otiskem své dlaně, včetně pana učitele. Závěrečná pěší chůze zpět na nádraží do Konice již byla lahůdkou a všichni se jednomyslně shodli na faktu, že ty tři dny byly moc fajn.