… vracíme se do školky 😊

Přichází čas „72 hodin“ a s ním i myšlenka – co podnikneme s deváťáky, aby to dávalo smysl? Jsou s námi letos naposledy, tak aby si to i užili, aby za sebou viděli ten „kus práce“, abychom to zvládli….  A vtom přišel nápad … začalo to přeci ve školce, tak co kdybychom se tam na chvilku vrátili? A pak už to vše šlo ráz na ráz. Domluvit se co, kdy, kde, jak dlouho, s kým, s čím, kdo …. 😊

A tak jsme ve škole popadli hrábě, lopaty, kolečka, smetáky a další nářadíčko a přesunuli jsme se do areálu Mateřské školy Bieblova. Je to vlastně „naše“ školka a mnozí z nás právě tady započali tu svou „docházku“. No a dnes jsme se rozprostřeli po školičkové zahradě a pustili se s chutí do díla. Upravovali jsme příjezdovou cestu a chodníky, shrabali hory barevného podzimního listí, odváželi jsme jedno kolečko za druhým plné plevele a hrabanky, prostříhalo keře kolem plotu….

…. A k tomu jsme vzpomínali na svá „dětská léta“ 😊 Pevně věříme, že tady teď našim malým kamarádům bude líbit ještě o kousek víc a na tu svou zahradu budou chodit rádi. Jednou to třeba také budou „absolventi“ a podaří se jim udělat něco pěkného či dobrého pro někoho dalšího …

Foto najdete na               https://photos.app.goo.gl/MemTNuUgLFMBdyuUA

A ptáte se možná, co je to „72 hodin“? Podrobnosti najdete na stránkách        https://www.72hodin.cz/2018/o-projektu

 

Vaši žáci 9. A a 9. B