Workshop SŠ Tovačov (9. B)

Bylo páteční listopadové dopoledne, bylo celkem teplo, byla první hodinu matematika ….. vypadalo to jako běžný den, aaaaale …

Vypravili jsme se na workshop na SŠ řezbářskou do Tovačova. Průvodcem nám byl pan Mgr. Strouhal. Nejdříve jsme zamířili do dílny. Je to alfa a omega práce řezbářů, získat dovednosti práce se dřevem a zručnost při práci s nástroji a stroji. Mnozí z nás byli opravdovými „učni“ a „mistry“ nám dělali místní studenti. Měli jsme možnost vyzkoušet si své dovednosti a poradit se se staršími spolužáky či jejich mistry. Postupně vznikaly pod našima rukama krásné servírovací podnosy.

Poté jsme mohli shlédnout výrobky studentů a absolventské práce a žasli jsme, kolik toho mohou po „pár letech“ dokázat.

V závěru naší návštěvy jsme si prohlédli školu, ke které jsme dostali podrobné informace od našeho průvodce.

Bylo to skvělé dopoledne, ocenili jsme přístup mistrů a vyučujících, ale i aktivní a ochotné studenty, kteří nám pomohli s dokončením výrobku a dokázali zkrotit zahnuté hřebíky

Přivítali bychom další takto praktické a názorné akce při rozhodování o svém dalším studiu.