Wroclaw

V sobotu, dne 14.12.2019 se zúčastnily některé děti i se svými rodiči kulturně poznávacího zájezdu do  polského  města  Wroclaw, kterému  se díky své poloze říká polské Benátky, protože leží  na soutoku Odry a dalších 4 řek a patří mezi nejkrásnější a nejromantičtější města v celém  Polsku.  Je hlavním historickým městem Slezska a jedním z nejstarších historických královských měst v Evropě. Navštívili jsme Staré město s radniční věží a univerzitou, během procházky po dlážděných uličkách jsme měli možnost poznat nejen jeho středověký půdorys, ale i současný moderní život. Současná Wroclaw leží na 12ti ostrovech a při návštěvě nejstarší části města jsme zavítali na nejznámější z nich – Tumski (Katedrální) ostrov, na kterém byla ve 13.st. postavena katedrála Sv. Jana Křtitele a dvoupodlažní gotický kostel Svatého kříže.  Po prohlídce centra města jsme odpoledne strávili na vánočních trzích na katedrálním náměstí, kde jsme ochutnali polské tradiční výrobky. Přestože   začalo později pršet, všichni jsme si vánoční atmosféru vychutnali, děti nakoupily pro své blízké suvenýry a vánoční dárky a všichni jsme se spokojeně a šťastně vrátili domů.