VV dílna (/6.B)

Dnes se rozdávalo vysvědčení, a tak jsme si dlouhé čekání zkrátili návštěvou VV dílny ve Vlastivědném muzeu. Po krátké procházce historií jsme zakotvili v 19. století. Tam to bylo úplně jiné! Hlavně v centru města Olomouce se děly věci! Zkoumali jsme dopravu v ulicích, život lidí a pak také příběh slečny učitelky Boženky, která cestovala vlakem za svým milým Josífkem právě do Olomouce. Ve městě na ni čekaly různé nástrahy, a tak jsme MY museli příběh upravit, pozměnit, dohrát a něco si i přimyslet. To nás strašně bavilo a naše herecké výkony byly patřičně oceněny i naší paní učitelkou.

Nakonec jsme obdrželi prastaré pohlednice našeho města, které jsme akvarelem upravili. Své výtvory jsme si odnesli s sebou a ve škole jsme ještě stihli vytvořit skvělou nástěnku, kde se naše práce náramně vyjímají, a nám tak připomínají SUPER dopoledne.

Tak to je vše, ještě to vysvědčení a pak už hurá na prázdniny!