Úřad práce (9.B,C)

Středeční dopoledne jsme navštívili vzdělávací centrum na Úřadu práce Olomouc. Lektor nás provedl prezentací s informacemi o vzdělávacím systému naší země, o možnostech a vlivech na naše rozhodování o dalším vzdělávání a dalšími zajímavými tématy.

Vše směřovalo k našemu rozhodnutí o tom, co bude po základní škole dál…..

Zaujaly nás doporučené webové stránky s přehledem středních škol celé republiky, ale i šanony s povoláním, které bychom si vybrali.

Informace, informace, informace ….. rádi jsme se pak prošli do školy a trošku nechali „sednout“ záplavu známých i neznámých faktů.

Rozhodnutí pro některé z nás nebude snadné. Máme však ještě měsíc na zpracování informací, tak snad nám to bude stačit.

Připomínáme možnosti podpory:

• Úřad práce Olomouc
  • Národním pedagogickém institutu České republiky (přímo řízená organizace Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy)
  • Národní soustava povolání (NSP)
  • Základní škola a Mateřská škola Olomouc, Nedvědova 17 (školní poradenské pracoviště)