„Talkshow o odpadech“

Jak nakládat s odpady a jejich tříděním se mohli dozvědět naši žáci v zábavné a zároveň i poučné Talkshow v kině Metropol, kterou pro ně a ostatní žáky olomouckých škol připravil odbor městské zeleně a odpadového hospodářství a odbor školství ve spolupráci s neziskovou společností EKO-KOM, a.s. město Olomouc.

Vystoupily známé a populární osobnosti, které ve spolupráci s odborníky s pomocí mluveného slova prokládaného krátkými videoklipy mj. připomenuli žákům základní pravidla třídění odpadu a seznámili je s dalšími zajímavostmi. Žáci si mohli své vědomosti i ověřit v soutěži o drobné dárky.

Žákům se program líbil, dozvěděli se mj.  jak s odpadem nakládají známé osobnosti z Olomouce. Cestou zpět do školy, při troše toho jarního sluníčka, mohli diskutovat o tom, jak sami přiložit ruku k dílu. Mají možnost hned další týden při úklidové akci ,,Ukliďme Česko,, které se naše škola pravidelně v měsíci dubnu účastní.