Ukliďme Česko (7.C)

I přes nepříznivé počasí jsme se i letos zúčastnili již 10. ročníku celorepublikové akce Ukliďme Česko. Oblékli jsme si čepice, šály, zimní bundy a samozřejmě pracovní rukavice, vzali pytle a pustili se do sbírání odpadků v okolí školy. Nejdříve jsme uklidili dětské hřiště v těsné blízkosti naší školy a pak se pustili do úklidu okolních ulic. Pytle se nám rychle plnily odpadky. Nacházeli jsme nejrůznější „poklady“ a divili se, co všechno mohou lidé vyhodit na ulici, i když kousek vedle jsou popelnice na odpadky.

Nakonec i počasí se nad námi slitovalo a po celou dobu úklidu nám dělalo společnost sluníčko, které jistě přispělo k pozitivnímu pocitu z dobře odvedené práce a přesvědčení, že jsme udělali dobrou a že to má smysl.