Velikonoce (4.A)

Ve středu 5. dubna navštívila třída 4. A Klášter dominikánů. Tématem naší návštěvy byly Velikonoce. Žáci se seznámili s tím, proč jsou Velikonoce pro křesťany nejdůležitějším svátkem v roce. Na Květnou neděli se symbolicky naznačuje, že „následujeme Pána na cestě jeho utrpení a účastníme se jeho kříže, abychom dostali také podíl na jeho vzkříšení a na jeho životě“. Vrcholem a středem křesťanských Velikonoc je pak „slavnost tří velikonočních dnů utrpení, smrti a zmrtvýchvstání Páně“, neboli „velikonoční triduum„. Toto třídenní začíná večer na Zelený čtvrtek a končí o velikonoční neděli večerní modlitbou. Vlastní svátek Velikonoc je tedy tvořen Zeleným čtvrtkem večer, Velkým pátkem, Bílou sobotou, Velikonoční nocí a Nedělní zmrtvýchvstání.

Na závěr prohlídky bratr Václav zapálil Paškál a všichni žáci se zúčastnili procesí se svíčkami.