A a 4. B ve škole v přírodě na Rejvízu

Poslední květnový týden strávily děti ze  tříd 4. A a 4. B ve škole v přírodě na Rejvízu. Byli jsme ubytovaní v historickém dřevěném hotelu z roku 1931. Zázemí hotelu, jako je hřiště nebo bazén, bylo nově vybudováno v minulých letech.

Po ubytování a výborném obědě jsme se vypravili na túru k Mechovému jezírku. Cestou jsme minuli památník obětem 1. světové války a na informačním panelu jsme zjistili, že název Rejvíz pochází z německého slova Reihwiesen – bohaté louky. Večer děti vyluštily podle různých indicií téma letošní školy v přírodě – Leonardo da Vinci.

Další den ráno jsme po rozcvičce a snídani zavítali do zdejšího krásného bazénu a také jsme si zahráli míčové hry na hřišti s umělým povrchem. Po obědě se již děti konečně seznámily s Leonardem da Vincim, který právě přijel z Itálie. Bohužel mu někdo odcizil zavazadlo s jeho nákresy staveb. Děti se rozdělily do detektivních týmů a společně pátraly po pachateli. Večer podle nalezených plánů stavěly stavby. Děti měly příležitost prozkoumat Leonardovy náčrty a plány staveb a vynálezů, jako byly létající stroje, mosty a tanky. Velmi zajímavá byla pro všechny informace, že Leonardo psal levou rukou zrcadlově obráceně zprava doleva.

Dále stručně k programu : Aréna – závod družstev, Team Art – děti malovaly týmový obraz Leonarda da Vinciho dle vlastního výběru. Tyto obrazy jsou nyní vystaveny ve škole. Margareta je zajímavá aktivita, kdy si dětí píšou vzkazy. Na závěr školy v přírodě nechyběla ani oblíbená diskotéka se světelnou show.

Téma letošní školy v přírodě bylo pro všechny inspirativní a poučné. Všichni si uvědomili, že Leonardo byl génius, který předběhl svou dobu a jehož odkaz přetrval staletí a stále nás motivuje k rozvoji našich talentů a objevování světa kolem nás. Všechny rukopisy a kresby mohou zájemci najít na této adrese www.leonardodigitale.com

Z pobytu v historické chatě na Rejvízu, z místní vynikající kuchyně i z programu byly děti nadšené a vůbec se jim nechtělo domů.

Markéta P. – „Moc se mi to tu líbí, pokoje se mi líbí, líbilo se mi, že jsme se nemuseli sprchovat, protože jsme chodili na bazén. Instruktoři jsou hodně zábavní, téma bylo Leonardo da Vinci a líbila se mi kreativita vynálezů a maleb Leonarda. Jídla jsou tu moc dobré a na snídani jsou tu švédské stoly a večeře i obědy jsou tu moc dobré.“

Monika V. –„ Bylo dobrý, že jsme měli téma Leonarda da Vinci , hodně jsme běhali a byli jsme na dlouhé túře. Bylo super, když jsme hledali zloděje zavazadel Leonarda. Byl dobrý ten bazén.“

Štěpán Č. – „Na škole v přírodě byla zábava. Bavili mě různé hry třeba hledání zlodějů, poznávání přísloví podle obrázků a jak jel golfový míček po lištách. Kreslení Mony Lisy. Jídlo bylo dobré a moc mi chutnalo, ale v knedlíkách bylo moc borůvek.“

Tereza B. – „Skvělá škola v přírodě. Moc jsem si to užila! Dobře tu vaří a měli jsme dobré animátory.“

Adéla M. – „Moc se mi tu líbilo a v kuchyni vařili moc dobře.“

Dan K. – „Škola v přírodě se mi líbila. Jídlo tady vaří dobře.“

Tadeáš V. – „Super! Včerejší procházka se mi líbila kvůli tomu, že to bylo v lese a byla všude příroda a Leonardo se mi líbil jak nakreslil tu krásnou krajinu.“