Den otevřených dveří na požární stanici (3.A,B,C)

   Sednout si za volant hasičské cisterny, vyzkoušet si dýchací přístroj nebo si popovídat s výjezdovými hasiči. To všechno zažili naši třeťáci v pátek 13. října na požární stanice v Olomouckém kraji, kde se konal den požární bezpečnosti. Žáci si prohlédli požární stanici, výjezdovou a specializovanou techniku, lezeckou i potápěčskou výstroj, zásahový oblek.                                                                                               

   Stánek s preventivně-výchovnou tématikou pro děti i dospělé, kvízy, hry a soutěže byl v obležení dětí, kde mohly prokázat své dovednosti i znalosti. Svoji tělesnou zdatnost si prověřily na překážkové dráze. Odměnou jim byly drobné dárky: pexesa, karty, deníčky…

   Následovala praktická ukázka zásahu při vznícení oleje v domácím prostředí a vyproštění zraněných osob při automobilové havárii.

   A na otázku proč právě v pátek třináctého? Protože již řadu let třináctka patří neodmyslitelně k hasičům. Cílem je, pořádáním preventivně-výchovných akcí přispět ke zlomení pověry, která je s tímto datem spojená. Každý rok proto vyhlašuje Česká asociace hasičských důstojníků Den požární bezpečnosti na pátek třináctého.

Akce byla úspěšná, děti si odnesly spoustu zážitků, poučení.