Výlet Štramberk (6.A,B)

V pátek 21. 6. jsme se se šestými třídami vydaly na výlet do Štramberka. Čekal nás tam opravdu bohatý program. Po příjezdu nás uvítaly usměvavé průvodkyně a naše cesta tak začala. Děti navštívily pekárnu Štramberských uší, kde se dozvěděly něco o historii této voňavé pochoutky. Vyzkoušely si sami upéct vlastní Štramberské ucho, na kterém si následně pochutnaly. Další částí programu byla návštěva Minizoo, kde mnozí překonali svůj strach z hadů, a dokonce se s nimi mazlili. Byli jsme přítomni i u krmení, což se ukázalo, že je jen pro otrlé povahy. Jako další část programu byl výstup na Štramberskou Trúbu, která patří k dominantě oblasti. Tímto výstupem jsme prověřili fyzickou zdatnost naši i našich žáků a můžeme s hrdostí oznámit, že jsme uspěli. Výhled na krásné městečko a jeho široké okolí nám byl odměnou. V odpoledních hodinách se náš program odehrával už spíše mimo hlavní centrum města, ale o to byl pro děti zábavnější. Jízda na čtyřkolkách byla ta část výletu, na kterou se mnozí nejvíce těšili. Adrenalin vystoupal na maximum a někteří překonali i svůj strach. Na závěr jsme se dozvěděli něco o výrobě keramiky a vyzkoušeli si točit na hrnčířském kruhu. Celým dnem nás provázelo krásné počasí a výlet jsme si mohli bez starostí užít na maximum.

Kateřina Mašľárová, Michaela Hlaváčová