Přijímací řízení na střední školy

Nové webové stránky k přijímací řízení na střední školy (24. 11. 2023)
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy spustilo webové stránky zaměřené na novinky k přijímacímu řízení. Budou hlavním zdrojem informací, které s novým systémem průběhu a přijímání do středních škol a konzervatoří souvisí, a to jak pro uchazeče a jejich zákonné zástupce, tak pro základní a střední školy.

Webové stránky se budou postupně doplňovat dalšími potřebnými informacemi. Zahrnou návody, jak v přijímacím řízení postupovat, metodické a informační přehledové materiály, harmonogram přijímacího řízení a další dokumenty s přijímacím řízením související.

Odkaz na webové stránky: https://www.prihlaskynastredni.cz/

Seznam středních škol (24. 11. 2023) – ZDE.

Základní informace (k 17. 10. 2023)

Žáci školy jsou informováni o podmínkách přijímacího řízení na střední školy prostřednictvím předmětu Svět práce.

Do data vlastního přijímacího řízení plánuje škola několik aktivit, které žákům a jejich zákonným zástupcům pomohou s výběrem střední škola a s orientací v systému přijímacího řízení.

Na aktivitách a informacích pro žáky spolupracujeme se školní psycholožkou (profesní šetření), Úřadem práce Olomouc, zástupci středních škol atd.

Podrobnosti budeme uvádět na těchto webových stránkách.

Karierová poradkyně ZŠ Olomouc, Nedvědova 17 – Mgr. Lenka Dimmrothová (lenka.dimmrothova@zsnedvedova.cz).

Termíny přijímacího řízení na střední školy pro školní rok 2024/25 – ZDE.

Dny otevřených dveří na středních školách ZDE.