Den fascinace rostlinami

Děti naší školy byly fascinovány rostlinami – a to v Botanické zahradě UP v Olomouci, kde ve čtvrtek 18. května proběhla pravidelná a velmi zdařilá akce s patřičným názvem –
„Den fascinace rostlinami“.
Děti se dozvěděly o problému nově vznikajících palmových plantáží a s tím souvisejícím zabíjením orangutanů. Mohly si poměřit největší a zároveň i nejmenší šišku naší planety, objevit dosud nepoznané a méně známé jedovaté rostliny. Zároveň byly poučeny o první pomoci při požití neznámé či jedovaté rostliny. Pozorovaly plísně a škodlivé bakterie pod mikroskopem, vyzkoušely si rozdrtit rostlinná barviva a pak je pozorovat pod UV zářením.
Na závěr zjistily, kolik našich plodin poznají podle semínka, sazenice, plodu či vůně.
Byly jsme překvapeni a hlavně všichni nadšeni. Akce se nám moc líbila a tak doporučuji příští rok návštěvu všem botanikům i přírodovědným nadšencům.