Poznávací zájezd do Anglie

Poznávacího zájezdu do Anglie uskutečněného 14. – 19. 5. 2017 se celkem zúčastnilo 30 žáků naší školy. Žáci navštívili Londýn, kde viděli všechny nejdůležitější pamětihodnosti, navštívili skvělé Science museum a Natural History Museum, projeli se na London Eye a také na lodi po řece Temži. Dále jsme navštívili Shakespearovo rodiště Stradford upon Avon, neolitickou památku Stonehenge, lázeňské město Bath a univerzitní město Oxford. Přestože z celkového hodnocení žáků vyplynulo, že každého zaujalo něco jiného, nejkladněji byl ohodnocen Oxford a návštěva „koleje Harryho Pottera“- Christ Church college. Jako doprovázející pedagog hodnotím zájezd kladně, a to i přes jeho celkovou náročnost. Největší přínos spatřuji zvláště v nově získaných zkušenostech z pobytu v anglické rodině, kde si žáci reálně vyzkoušeli komunikaci v angličtině.