Projekt Edison

Multikulturní projekt Edison se uskutečnil od 12. 2. do 16. 2. 2018. Letos nás navštívilo celkem pět zahraničních studentů. Dvě studentky z Číny, Amanda a Freya, přátelská studentka Beata z Ruska, usměvavá Ajeng z Indonésie a vysoký Giorgi z Gruzie. Studenti měli pro žáky připravenou PP prezentace, ukázky jejich abecedy, tance, her atd. Naši žáci si o každé zemi zaznamenávali informace do předem připraveného pracovního listu a také pro zahraniční studenty mohli přinést pohoštění. Během projektu si žáci vyzkoušeli komunikaci v angličtině, získali množství nových informací a seznámili se s jinými kulturami. Velký ohlas měla také ochutnávka typického jídla z dané země, tzv. Global Village, která se konala ve čtvrtek. Studenti uvařili či připravili jídlo ve cvičné kuchyňce a nabídli žákům i učitelům. Cílem a hlavním záměrem projektu je, žákům umožnit a vyzkoušet si porozumění a komunikaci v cizím jazyce. Celkově hodnotím projekt jako úspěšný, naši žáci se aktivně zúčastnili a mají zájem zapojit se do projektu i příští školní rok.