Jak využít odpad (I. stupeň)

Týmy žáků 7.B a 8.B nám v rámci svého miniprojektu (jehož jsou součástí ve spolupráci s Arpokem) nabídli program, jehož součástí byla vyučovací hodina a malé tvořivé dílničky.

Podle ročníku si připravili program na téma Třídění odpadu, využití odpadového materiálu a odpady v mořích a oceánech. Různou formou nám přiblížili tento problém, který se týká určitě nás všech. Fůru věcí už známe, ale opět jsme se něco nového dověděli.

Bavilo nás, že nám povídali vše naši starší spolužáci místo paní učitelky. Hry, video i nové informace, vše se jim pěkně podařilo střídat. Nápady si můžete prohlédnout na fotografiích.

Mohli jsme si udělat i malé tvořivé dílničky z odpadového materiálu i s pomocí spolužáků z II. stupně.

Uvědomili jsme si, že i to co vyhazujeme běžně jako odpad, když se správně zpracuje, může ještě chvíli sloužit úúúúúplně jinak. Nápady si můžete prohlédnout na fotografiích.

Děkujeme za přípravu akce, které se sedmáci a osmáci věnovali ve svém volném čase