Pevnosti poznání (5.B)

V úterý 10. 12. se žáci 5. B vypravili do planetária v olomoucké Pevnosti poznání. V přírodovědě už se naučili kolik planet má sluneční soustava, jak vypadají či která je vhodná pro život. Ale protože je pro děti vesmír velice zajímavé téma, tak se o něm vypravily zjistit něco víc.

Víte třeba, která planeta se točí v jiném směru, než ostatní, co prší na Venuši, na které planetě je nejvyšší hora, na které planetě zuří už několik let obrovská bouře nebo na které planetě je rok kratší, než den? Vaše děti už ano. Jestli Vás to také zajímá, zeptejte se jich anebo si zajděte, jako my, do planetária, kde se dozvíte možná ještě spoustu dalších, zajímavých informací, ale hlavně si s Vašimi dětmi uděláte pěkné odpoledne.

A jako bonus na závěr si, stejně jako děti, můžete v jiných expozicích vyzkoušet pár hlavolamů nebo se podívat, jak funguje lidské tělo.