Vánoční Rožnov (6.B,C)

Druhý prosincový čtvrtek byl ve znamení výletu, což v očích dětí často budí nadšení. Jinak tomu nebylo ani tentokrát, kdy nás čekal Vánoční Rožnov, konkrétně prohlídka Valašské dědiny. Vrátit se o 150 let zpět v čase bylo velice zajímavé. Dnes se již moc nevidí spřádání vlny na kolovrátku či kování podkov. Představa života v tomto období byla pro většinu z nás nemyslitelná, ale ochutnávka tradičního perníku, poctivé vánočky nebo čaje z devatera bylin naopak velice snadná. Po usednutí do tamních starodávných školních lavic děti uznaly, že ty naše jim vyhovují víc. Brzy jim to připomeneme Jakmile proběhla i návštěva místního obchůdku se suvenýry, nic již nebránilo klidnému návratu zpět domů. Uvidíme, kam nás cesty zavedou příště.