Dopravní soutěž (páté třídy)

Dne 10. května se žáci 5. ročníku zúčastnili okresního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů na dopravním hřišti Semafor v Olomouci. Cílem soutěže je podněcovat a zvyšovat zájem žáků o dopravní výchovu, ověřovat získané znalosti a dovednosti žáků, uplatňování pravidel provozu na pozemních komunikacích v praxi, zdokonalovat techniku bezpečné jízdy v silničním provozu, poskytnout správnou první pomoc v krizových situacích, vytváření návyků ohleduplnosti k ostatním účastníkům silničního provozu na pozemních komunikacích a ochota dodržování pravidel provozu na pozemních komunikacích.

Naše čtyřčlenné družstvo bojovalo ve čtyřech oblastech: pravidla silničního provozu, jízda zručnosti, poskytnutí první pomoci a jízda podle pravidel silničního provozu. Soutěžní dopoledne si všichni soutěžící užili a skončili na 5. místě.