Hasičská záchranná stanice v Olomouci

V rámci dne otevřených dveří si děti mohly nejen prohlédnout požární stanici, včetně garáží s hasičskými automobily a další technikou, ale mohly si také vyzkoušet, jaké to je sedět za volantem hasičské cisterny. Velkou atrakcí byla vysouvací plošina se záchranným lůžkem nebo dýchací přístroje.

Děti už ví, že hasiči jsou potřeba nejen u požárů, ale třeba také při vyprošťování lidí z vody nebo z auta při dopravních nehodách. Měly šanci vyzkoušet si i výstroj potápěčů, chemiků nebo lezců. Na vlastní oči také viděly, jak se stříhá auto, aby se zdravotníci dostali ke zraněným, a od potápěče dostali radu, jak vyrovnat tlak v uších nebo jak si pod vodou nasadit potápěčské brýle.

Kromě pestré přehlídky specializované požární techniky a zásahových obleků, zde žáci navštívili i stánek s preventivně-výchovnou tématikou, kde se formou her dozvěděli, jak se zachovat při požáru.