„Země fantazie“ (5.B)

V úterý 28. 6. se žáci 5.B vypravili do Knihovny města Olomouce na program „Země fantazie“. Ideální téma před dvěma dlouhými měsíci prázdnin. Dobu, kdy o zážitky není nouze, si tak děti mohou ještě zpestřit zajímavými knížkami. A aby věděly, po kterých knihách sáhnout, aby se do země fantazie dostaly, poradila jim paní knihovnice, které žánry tam patří, a jak je mohou poznat.

Než se dostaly ke konkrétním titulům, nejprve si společně vymezili pojmy fantasy, sci-fi a horor a přiřadili si k jednotlivým stylům postavy a předměty, které se zde vyskytují. Potom si na pracovních listech děti samy zkoušely ověřit, zda pochopily rozdíl mezi jednotlivými žánry, a nakonec si ve skupinkách vyzkoušely vymyslet vlastní příběh na vylosované téma.