Logická olympiáda

„Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.“ Zdroj: SOUTĚŽ | Logická olympiáda (logickaolympiada.cz)

Naše škola se této soutěže letos opět zúčastnila. Někteří žáci pracovali samostatně doma, někteří využili nabídky a zvládli soutěž v počítačové učebně školy.

Pro žáky je to další možnost, jak si ověřit své dovednosti jinou formou, ale také zkušenost z formou netradičního zadání úloh.

Nyní netrpělivě čekáme na vyhodnocení.