Dějepisná výprava po slavkovském bojišti

Poslední den před podzimními prázdninami se žáci devátého ročníku spolu s několika žáky osmého ročníku vydali na cestu po stopách míst, kde se v roce 1805 odehrála dnes už slavná bitva u Slavkova. Nejen, že jsme se podívali na místa, kde se bitva odehrála, tedy na vrch Žuráň či Santon, ale na místě zvaném Mohyla míru jsme zažili interaktivní exkurzi a někteří z nás měli tu čest vystřelit si z dobových zbraní, které nám po celou dobu dobíjel „tehdejší voják“ v dobovém vojenském šatu. Z jeho vyprávění a popisování tehdejší doby byla cítit jeho vášeň, díky které žáci téměř hltali každé jeho slovo. Povedenou výpravu podtrhlo i počasí samo, které nám poskytlo překrásný výhled z vrchu Santon a my tak měli celou bitevní oblast jako na dlani.