Návštěva Knihovny města Olomouce

Čtenářské dovednosti patří k zásadním pilířům vzdělávání. Velkou snahou pedagogů je vychovat ze žáků čtenáře, kteří budou nejen výborně zvládat techniku čtení, ale čtení knih bude na horních příčkách pomyslného žebříčku jejich zájmů.

K tomu nám dopomáhají programy Knihovny města Olomouce, které se žáky pravidelně navštěvujeme.

Na program s názvem „Čtení není nuda“ se do knihovny se vypravili žáci 5. B. Jeho náplní byla individuální četba zvolené knihy, společná diskuse, předvídání, jak se bude děj vyvíjet, či jak možná skončí. Žáci se zdokonalovali ve vyjadřování svých názorů i schopnosti o nich diskutovat.

Cíl programu – rozvíjení čtenářské gramotnosti a poznání, že čtení není nuda, byl určitě naplněn.