Arcibiskupský palác (4.B)

V úterý 6.12. navštívili žáci 4.B Arcibiskupský palác, kde se dozvěděli něco nového o Vánocích

a adventu. Všichni z nás ví, že jsou 24. 12. a všichni známe stromeček, dárečky, Ježíška, koledy, cukroví a adventní věnec. Tohle jsou pro nás symboly Vánoc. Ale jak to bylo dřív?

Málo které děti ví také něco o historii tohoto svátku. Protože Vánoce tak, jak je známe dnes, se slaví teprve od poloviny 19. století. Ale proč se vlastně slaví a co si tím připomínáme? Proč se Ježíšek narodil v chlévě a jaké dary mu přinesli 3 králové? Kdo byli Gabriel, Herodes nebo Augustus? To jsme právě přišli do Arcibiskupského paláce vypátrat.

Někteří z Vás máte doma adventní věnec, takže víte, že nám symbolizuje advent, 4 neděle do Vánoc. Děti už dnes ale vědí také to, proč je kulatý, že ho vymyslel v Hamburku učitel v sirotčinci, a že původně na něm bylo svíček 28. A pozor, na barvě taky záleží. Je Váš věnec doma fialový?

Prohlídku jsme zakončili výtvarnou dílnou, kde si děti vlastnoručně vyrobily andílka na stromeček.