D centrum (8.B)

Čtvrteční dopoledne jsme strávili v našem oblíbeném dramacedntru v Olomouci. Čekal nás preventivní program Povolené uvolnění. Jednalo se o zdrojový program pro starší žáky.  V náročné době, kterou žáci tohoto věku naplno vnímají (máme mezi sebou i spolužáky z Ukrajiny) jsou pro nás důležité aktivity, které směřují k uvědomění si vlastních dovedností, k formulaci pozitivního hodnocení toho, co dovedou spolužáci a kamarádi, ke stmelení naší třídy, k relaxaci. Zaujala nás týmová aktivita s kuličkovou dráhou, která vedla k řešení problému, ke komunikaci a spolupráci.

Víme, že jen když jsme zdraví a v pohodě, pak snáze zvládneme další nástrahy a náročnější úkoly. Líbí se nám citát Déčka: „Najdi kousek sebe a bude ti líp…!“ (www.sdruzenid.cz)