Šternberk (2.A,C)

Dne 21. 6. se třídy 2. A a 2.C zúčastnily školního výletu na hrad Šternberk, kde byl pro děti připraven program na téma “Tajemný hrad Harryho Pottera”. V první části byla na programu prohlídka hradu. Paní průvodkyně předala dětem fakta o historii hradu, provedla je jednotlivými místnostmi, kde zmínila konkrétní zajímavosti. Děti se tak dozvěděly mj. něco o atributech soch svatých nebo jak se nazýval a jak vypadal ve středověku záchod, dále pak hygiena, oděv rytířů i šlechtičen a mnoho dalších zajímavostí.  

Ve druhé části měli žáci v šesti skupinách plnit jednotlivé sportovní a konstruktivní úkoly, za něž dostávali bodové hodnocení. Žáci, kteří se umístili do 3. místa, včetně, pak mohli navštívit věž hradu. Pro všechny děti byly určeny pěkné ceny. 

Společný školní výlet se žákům velice líbil, informace z prohlídky hradu budou využity ve výuce.