Turistický kroužek, Pohořany

V rámci turistického kroužku jsme v sobotu 7.října podnikli první túru školního roku.

Počasí jsme měli ideální, svítilo nám sluníčko a bylo teplo. V počtu 15 dětských turistů jsme vyjeli na Pohořany na horní konec, tady jsme nemohli vynechat výstup na Jedovou. Děti do kopce šlapaly s výbornou náladou a plni energie. Po zdolání Jedové jsme po červené turistické trase šli směr Radíkov. Po cestě jsme udělali několik naučných zastavení a pár menších přestávek na doplnění energie. Kolem 13. hodiny jsme dorazili k Radíkovské věži, kde se všichni těšili na občerstvení na Chatě pod Věží. Děti si stihli užít i místní hřiště a nakrmit kozy.

Asi po hodince jsme se vydali lesem na Svatý Kopeček. Prošli jsme kolem ZOO a dále směřovali na autobusovou zastávku. Autobusem jsme se svezli do Olomouce a potom šup na tramvaj, která nás dovezla ke škole, kde jsme trochu unavené a snad spokojené děti předali rodičům.