PLAZI (třetí třídy)

V druhém říjnovém týdnu se třetí třídy postupně vypravily do DDM na třídě 17. listopadu v Olomouci.

Čekal je program pod názvem „PLAZI“.

Při vstupu se děti dozvěděly, co je čeká a jaké je téma besedy. Pan lektor jim vysvětlil, co do skupiny plazů vlastně patří a pak formou hry měli žáci posbírat obrázky s jednotlivými živočichy.

Společně se pak všichni sešli u stolu a jednotlivé plazy zařazovali do skupin podle druhů.

Při třídění se třeťáci dozvěděli mnoho zajímavých informací, např. jací plazi u nás žijí, čím se živí, ale také proč hadi svlékají kůži nebo co znamená, když mají zakalené oko.

Jako bonus celé akce bylo to, že si všichni mohli prohlédnout akvária a terária se spoustou zajímavých živočichů.

Třešničkou na dortu byla možnost pochovat si krajtu královskou a našlo se plno odvážlivců kteří si tento zážitek nenechali ujít a chodili s krajtou obtočenou kolem ruky.

Závěrem si všichni zasoutěžili a za odměnu si každý odnesl samolepku.