Vlnohraní (2. A,B)

V rámci hudební výchovy žáci druhých tříd navštívili Pevnost poznání, kde se pod záštitou Prix Bohemia Rádio uskutečnil projekt Vlnohraní.  Zúčastnili jsme se  edukačního koncertu „Všechny barvy vody aneb jak šplouchá voda“ , kde děti poslouchaly, prožívaly a radovaly se z hudby. Koncertem provázela herečka a moderátorka Vltavy Jana Trojanová, dětské aktivity vedla sbormistryně Martina Spiritová. Vodopád, potok, moře, kapky, ale i sníh a pára, to jsou formy vody. Některé z nich dokázali napodobit a zahrát na své hudební nástroje klavíristka Eliška, houslista Vilém a violoncellista Syon.

Zjistili jsme, že aktivním muzikantem může být za určitých okolností každý a že skladeb inspirovaných vodou existuje v hudební historii celá řada.

Koncert měl veliký úspěch.