Návštěva Knihovny města Olomouce (4.A)

Čtenářské dovednosti patří k zásadním pilířům vzdělávání. Velkou snahou pedagogů je vychovat ze žáků čtenáře, kteří budou nejen výborně zvládat techniku čtení, ale čtení knih bude na vysokých příčkách pomyslného žebříčku jejich zájmů.

K tomu nám dopomáhají programy Knihovny města Olomouce, které s našimi žáky pravidelně navštěvujeme.

Tentokrát jsme pro žáky vybrali program s názvem Pohádky z celého světa. Během něj se žáci seznámili nejen s dosud neznámými pohádkami, ale vyvozovali, co různé pohádky spojuje i v čem se liší. Také si připomněli, jak pohádky vznikaly, jaký je rozdíl mezi pohádkou lidovou a autorskou.

Věřím, že po zajímavém a poutavém programu děti  večer sáhly právě pro pohádkovou knihu.