DDM (3. B)

Ve středu 8. listopadu se žáci 3. B vypravili do DDM na Jánského ulici.

Program nesl název „PUTOVÁNÍ VE VESMÍRU“. Formou her a soutěží se děti dozvěděly vše o naší sluneční soustavě. Nejprve si všichni prohlédli obrázky planet sluneční soustavy a také si řekli, co je Slunce a jaký jeho význam.

Ke každé planetě třeťáci obdrželi kartičky s informacemi a ve skupinkách vybírali správné odpovědi a přiřazovali je k planetám sluneční soustavy.

Pak si názorně ukázali jednotlivé fáze Měsíce. Zajímavá pohybová aktivita byla zaměřena na získání dalších znalostí o Měsíci, např. jak se jmenoval člověk, který první přistál na Měsíci, kolik měří největší kráter na Měsíci apod.

Celý program byl pro žáky velmi přínosný, protože se týkal učiva o sluneční soustavě, které se probírá ve 3. třídě.