DDM     (1.A,B)

V pátek 10.11. vyrazili naši prvňáčci na první vzdělávací výpravu mimo školu. Cestou do DDM pozorovali podzimní přírodu a učili se orientovat v okolí školy. V DDM na ně čekal prvoučný vzdělávací pořad „Co viděla sojka v lese“. Děti se přenesly do našich lesů, plných malých i velkých živočichů, různých stromů a rostlin. Celým pořadem plným hádanek a zábavných úkolů je provázela malá sojka, která jim o sobě prozradila mnoho zajímavých věcí. Na prvním zastavení si prvňáčci procvičili svůj sluch a snažili se rozpoznat různé zvuky. Na dalším stanovišti je čekalo plno lesních hádanek. Třetím úkolem bylo poznat lesní zvířata a najít pro ně v lese vhodné místo. Na posledním stanovišti si děti procvičily svůj zrak, musely poznat zvířátko, které se skrývá v dutině stromu.
Program, kterým si děti procvičily učivo prvouky, se jim moc líbil. Po úspěšné první výpravě se už těšíme na další.