Slavnostní předání Slabikáře (1.A,B)

HURÁ A JE TO TADY!!! Máme svůj první Slabikář.

Kdo neměl nikdy prvňáčka, asi ani netuší, co dá práce se naučit první písmenka. A co teprve dávat je
do slabik!

Proto pro nás všechny – prvňáčky i paní učitelky nastala chvíle vskutku slavnostní, když jsme zdolali přípravný sešit Živá abeceda.  Přelouskali jsme všechny slabiky a můžeme se vrhnout na celá slova ve Slabikáři.
Ve středu se vydali naši prvňáčci na dobrodružnou výpravu do školní knihovny. Cesta to byla nelehká.
Nejdříve museli vyluštit tajenku ukrytou v křížovce. Kdo to zvládl, mohl se vydat za dalším obtížným úkolem, kterým bylo hledání schovaných obrázků a následné přiřazení ke správným větám. Cesta vedla celou školou.
Někteří ji zvládli hravě, pro jiné to byla cesta plná překážek, ale díky kamarádům všichni došli do cíle. Zde na ně čekal Slabikář, diplom a sladká odměna.

Slavnost si děti užily a už se těší, jaké úkoly na ně budou čekat po zdolání 1.dílu Slabikáře.