Druhý krok (3.C)

Ve třídě 3.C jsme úspěšně dokončili preventivní program Druhý krok, který děti provázel od druhého pololetí v 1. třídě – takový velký kus jsme společně ušli! Děti se při něm naučili rozeznávat svoje pocity i pocity druhých, také se naučili rozeznávat složité sociální situace a osvojovali si proces hledání promyšlených řešení namísto impulzivních nepromyšlených. Společně jsme hledali bezpečná, vůči druhým citlivá a férová řešení při obtížných situacích, vybraná řešení jsme pak přehrávali v krátkých scénkách. Třída 3. C je komunikativní a aktivní, vždy se rádi vyjadřovali a sdíleli své nápady, stejně jako pak spousta z nich měla odvahu zahrát nebo nám verbálně představit jejich řešení. Proto si každý na závěr zasloužil svou medaili za svou pilnou práci a dobrou pozornost, kterou programu věnovali!