Moje odolnost při velkých výzvách (9.B)

V devátém ročníku se žáci potýkají s novými výzvami. Čekají je nová rozhodnutí, zvládají nečekané situace a získávají více a více odpovědnosti.

Během odpolední výuky jsme se zúčastnili preventivního programu, který si pro nás připravila naše školní paní psycholožka. Díky opojení teoretických informací s praktickými ukázkami nám tento čas velmi rychle utekl. Přiblížili jsme si několik pojmů – slov, se kterými se běžně setkáváme a sami je používáme. Zabývali jsme se tím, „co s tím“. Hledali jsme strategie, které by mohly fungovat pro zvýšení naší odolnosti.

Je pochopitelné, že na každého z nás působí něco jiného a jinak….. ale to je asi ta cesta životem, na kterou se pomalu vydáváme samostatně…..