Kriminálka Olomouc: Vražda Václava III.(7.A,B)

Zabití posledního Přemyslovce Václava III. v roce 1306 u nás v Olomouci patří k jedné z největších záhad české historie. Nikomu se dosud nepodařilo objasnit, kdo trestný čin spáchal. A proto jsme se my, sedmáci (7.A i 7.B) rozhodli, že tento „kriminalisticko-historický pomníček“ rozluštíme. Naše pátrání nás zavedlo do Pevnosti poznání, kde jsme pod vedením lektorek hledali ve starých kronikách, pročítali písmo k nepřečtení, prohlíželi jsme si staré nákresy místa činu, dokonce jsme vyslechli i kousek odborné přednášky. Zkrátka, bylo toho hodně. A k jakému závěru jsme vlastně došli? Zjistili jsme, že smrt posledního českého krále z rodu Přemyslovců je opravdu v současnosti nerozluštitelná. Každopádně to pro nás nebyl ztracený čas. Alespoň jsme si zkusili práci s historickými prameny.