Čarodějnice na zámku (1.A,B)

Na dobrodružnou výpravu se tentokrát prvňáčci vypravili do Čech pod Kosířem. Cesta autobusem byla dlouhá tak akorát a po 45 minutách jízdy nás přivítal krásný zámek v upraveném a rozlehlém parku. Začali jsme hned aktivně ve výtvarných dílničkách, kde si každý školák vyrobil svůj kouzelný amulet. Pod ochranou kouzelného amuletu se děti v doprovodu čarodějnice vydaly na procházku zámkem. V jednotlivých komnatách je čarodějnice seznamovaly se svým uměním.
Jako první zkoušku prvňáčci absolvovali výuku letu na koštěti, následoval čarodějnický zvěřinec, v místnosti s bylinkami se školáci dověděli zajímavosti o léčivých bylinách, u vaření lektvarů smíchali jednotlivé ingredience v kouzelný lektvar, který někteří odvážlivci i vyzkoušeli. Potom se
učili psát neviditelným inkoustem a v závěru si prvňáčci vyzkoušeli léčivou sílu drahých kamenů.
Po rozloučení s kouzelnou čarodějnicí nastal dlouho očekávaný okamžik – nákup suvenýrů. Vybaveni dárky se děti vypravily svačit do zámeckého parku. Po krátké procházce nás již čekal u zámecké brány autobus a cesta zpátky.