Slavkovské bojiště (8. ročník)

Úterý 7. května bylo dnem, kdy se naši osmáci vydali po stopách bitvy u Slavkova a zároveň také asi nejdeštivějším dnem za poslední měsíc. 😊 Cesta začala u školy ještě suchou nohou, ale již v její půlce počasí ukázalo, co umí a pršelo a pršelo. Každopádně, žáci ani učitelé se nezalekli a vyzbrojeni deštníky a pláštěnkami navštívili kapli a interaktivní muzeum na Mohyle míru, vrcholek Žuráň, kde měl hlavní štáb samotný Napoleon a Slavkovský zámek, ve kterém přespali všichni tři hlavní aktéři slavné bitvy. Jen kopeček Santon zůstal z bezpečnostních důvodů nedobyt. Žáci si užili pěkné dopoledne mimo školní lavice se svými spolužáky s možností poslechnout si zajímavá vyprávění přímo na místech, kde se tvořily dějiny naší země.

Čížková